Snapchat Efektleri, Şimdi de Facebook’a Geliyor!

Facebook, kullanıcıların daha iyi bir kullanım sağlaması için uygulama içi kamera özelliğini Snapchat benzeri efektlerle zenginleştiriyor.

Şimdiye kadar diğer uygulamalardan farklı özelliklere sahip olan Snapchat’in bazı özellikleri rakipleri tarafından kopyalanmıştı. Snapchat‘ten özellik kopyalama kervanına şimdi de Facebook katıldı.

Facebook içinde bulunan kamerayı değiştirmek isteyen Facebook, birçok uygulamadan farklı özelliklere sahip olan Snapchat’ten efekt konusunda küçük bir kopya çekecek.

Gerçeklik oranı arttırılmış efektler kullanmayı planlayan Facebook, bu sayede kullanıcılarına selfie maskeleri, kaplamalar ve benzeri grafikler sunacak.

facebook-snapchat-efekti

Aynı zamanda yenilenecek olan uygulama içi kameraya ulaşmak için haber kaynağındayken ekranı sağa kaydırmak yeterli olacak.

Facebook’un ürün direktörü olan Sachin Monga, yaptığı açıklamada “Facebook’un son dönemlerde düşüşte olan paylaşım oranlarını yükseltme hedefi” olduğuna dair ifadeler kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. facebook-snapchat-efekt-ozelligi Snapchat Efektleri, Şimdi de Facebook’a Geliyor! için yorumda bulun

    Snapchat Efektleri, Şimdi de Facebook’a Geliyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Snapchat Efektleri, Şimdi de Facebook’a Geliyor! için ilk yorumu yapabilirsin.