Sony’den yeni akıllı telefon: Xperia M5

Sony yakın zamanda iki yeni akıllı telefon modelini duyurdu. Xperia C5 Ultra’nın ardından Xperia M5 de görücüye çıktı. Orta segmentte bir akıllı telefon olarak lanse edilen Xperia M5 rakiplerinin şimdiden gözünü korkutmuş görünüyor.

Sony-Xperia-M5-1

Xperia M5 Sony’nin önceki akıllı telefonu Xperia M4 Aqua’nın bir sonraki modeli olarak görünüyor. Xperia M5’in çok daha iyi özelliklere sahip olduğunu belirtmemize gerek yok sanırım.

Xperia M5 5 inç büyüklünde olacak. Ekran çözünürlüğü ise 1080p. İşlemcisi MediaTek’in işlemci birimi Helio X10 olacak. Helio X10 2gh hızında ve 8 çekirdekli.

Sony-Xperia-M5-4

Sony Xperia M5’in 16gb’lık bir dâhili belleği olacak. Bunun yanında micro SD kart desteği de bulunacak. 3 gb’lık bir ram desteği olacak Xperia M5’in Xperia UI arayüzü destekli Android 5.0 Lollipop işletim sistemi olacak. Telefonun tek sim kartlı ve çift sim kartlı sürümleri satışa sunulacak.

Sony-Xperia-M5-3

 Xperia M5’in en dikkat çekici özelliği ise Sony marka cep  telefonşarında genelde olduğu gibi kameralar. Sony  gerçekten mükemmel kameralarla cep telefonundan  kusursuz fotoğraflar çekmeyi kolaylaştırıyor. Xperia M5’de  f/2.2 diyafram ve 21.5 mg çözünürlüğe sahip arka kamera  olacak.

Kamera ışık hızına yakın bir hızda oto odaklanma  özelliğine sahip olacak. Sadece 250 milisaniye. Ayrıca arka  kamerası sayesinde 4k video kaydı da yapılabilecek. Sony  Xperia M5 ön kısmındaki kamera ise 13 mp çözünürlükte  olacak.

Telefonun satış fiyatının 360 avro civarında olması bekleniyor. Türkiye fiyatı ne olur, tahmin edebilirsiniz.

Sony Xperia M5 tanıtım videosu burada;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sony-xperia-Z5-design Sony’den yeni akıllı telefon: Xperia M5 için yorumda bulun

    Sony’den yeni akıllı telefon: Xperia M5 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sony’den yeni akıllı telefon: Xperia M5 için ilk yorumu yapabilirsin.