Sosyal Medyada Terör Propagandası Yapanlar Gözaltına Alındı!

İstanbul Beşiktaş’ta dün çevik kuvvet polisimize yapılan bombalı saldırının ardından sosyal medyada terör örgütü propagandası yapanlar gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan hain terör saldırısıyla ilgili soruşturma yürütüyor. Bir yandan saldırının soruşturması yapılırken, eş zamanlı olarak sosyal medya üzerinden Türk polisinde hakaret eden ve terör örgütü propagandası yapan kişiler hakkında yasal işlemleri başlattı.

Sosyal medya sitelerinde terör propagandası yapan 4 kişi gözaltına alındı. Polislerin şehit olmasını yaptığı paylaşımlarla öven şahıslar, gözaltına alındı.

İstanbul Beşiktaş’taki bombalı saldırılar sonrası HDP’li Berfin Kadem alçak bir mesaj paylaşmıştı. Polisleri hedef alan hain saldırı sonrası adeta kutlama yapan Berfin Kadem isimli Twitter kullanıcısı, “Çevik kuvvete olmuş, oh olsun size” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

berfin-kadem

           Sosyal medyada terör örgütü propagandası yapan sanal terörist Berfin Kadem gözaltına alındı.

Sosyal medyadan gelen büyük tepkiler sonrası önce tweetini silen Kadem, daha sonra @berfnkdadem isimli hesabını kapatmıştı. Kadem’in bugün Otogar’da kaçmaya çalışırken yakalandığı öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı açıklamada “Terör saldırısıyla ilgili basın yayın yolu ile ya da sosyal medya platformlarında terörü ve terör örgütlerini övücü mahiyette, terör örgütlerinin propagandasına hizmet eden, terörü meşru gösteren, terörle mücadele edenleri hedef gösteren haber, yorum ve paylaşımlar takip edilmekte olup, bu konuda yürütülen soruşturma kapsamında şu ana kadar 3 şüpheli gözaltına alınmıştır, bir kısım şüphelilerin yakalanması çalışmalarına ise devam edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Gözaltına alınan sosyal medya kullanıcılarının terör örgütü lehine paylaşımlar yapan Faruk Akbaş, İbrahim Budak, Bayram Taşkı ve Emirhan Akbulut olduğu belirtildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. terör propagandası, bombalı saldırı, İstanbul, gözaltı, tweet, paylaşım Sosyal Medyada Terör Propagandası Yapanlar Gözaltına Alındı! için yorumda bulun

    Sosyal Medyada Terör Propagandası Yapanlar Gözaltına Alındı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sosyal Medyada Terör Propagandası Yapanlar Gözaltına Alındı! için ilk yorumu yapabilirsin.