Teknoloji Nedir?

Teknoloji, insanların ihtiyaç duyduğu ve kullandıkları araç-gereçlerin ihtiyacına göre yapılması veya var olan bir araç gerecin restore edilmesidir.

Teknoloji neden insanlar için çok önemlidir?

Teknoloji insanların ihtiyaçlarını karşılamak için ortaya çıkmış bir terimdir. Teknoloji ihtiyacı insanoğlunun kendini geliştirmesiyle doğru orantıda artmış ve sonu olmayan bir durum haline gelmiştir.

Eski çağlardaki insanlar avlanmak için sopa ve mızrak gibi aletleri kullanırken günümüzde bu çok çok daha kolay bir hal almıştır. İşte bunun sebebi teknolojinin gelişmesidir. İnsanoğlu kendini geliştirdikçe veya yerleşik hayata geçtikten sonraki süreçte çeşitli faaliyetlere uğraş verdiğinden beri teknoloji ihtiyacı vardır.

Günümüzde ise teknoloji, insanoğlu hep daha fazlasını isteyen bir yapıya büründüğü için eski çağlara oranla çok daha hızlı gelişmektedir. Sonu olmayan bir kavram haline gelmiş ve her geçen gün farklı bir icat, fikir ve proje ile teknolojinin ne kadar geliştiğini görmekteyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. teknoloji-nedir Teknoloji Nedir? için yorumda bulun

    Teknoloji Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Teknoloji Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.