Thoth Technology, uzay asansörü patenti aldı!

Thoth Technology firması 20 kilometre yükselebilen uzay asansörünün patentini aldı.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) uzaya sürekli yaptığı ziyaretlerde binlerce dolar para harcıyor. Tech Technology firması ise bu durumu göz önünde bulundurarak hem daha rahat bir ulaşım, hem de maliyeti düşürmek için uzay asansörünün patentini aldı.

uzay-asansoru-Thoth-Technology

Proje sürekli kullanılacağından dolayı yakıt ve donanım performansı tasarrufu yapacak. Şirketin CEO’su Caroline Roberts tarafından yapılan açıklamada 20 kilometre yükselebilen uzay asansörünün uçuş işlemi bittikten sonra uzay asansörünün tepesinde yakıt ikmali yapabileceği belirtildi.

Aynı zamanda SpaceX projesinin çok iyi bir fikir olduğunu fakat uzay asansörünün daha kullanışlı ve pratik bir çözüm olduğunu savundu. Uzay araçlarının konuşlandırılması için de okyanusta bir platform yerine 20 kilometre yükseklikte bir alanda bekletilmeyi söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. gelecekte-uzaya-bu-asansorle-cikilacak-705x290 Thoth Technology, uzay asansörü patenti aldı! için yorumda bulun

    Thoth Technology, uzay asansörü patenti aldı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Thoth Technology, uzay asansörü patenti aldı! için ilk yorumu yapabilirsin.