TSK’nın yeni gözdesi: SAMUR Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü

SAMUR Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin taktik harekat ihtiyaçlarına uygun olarak savaşta sulu alanlardan güvenli geçişini sağlayacak..

Askeri silahlanmanın oldukça önemli olduğu bu dönemlerde silahlı kuvvetlerimiz olan Türk Silahlı Kuvvetleri, kendi tasarlayıp geliştirdiği bir seyyar hücum köprüsüyle göğsümüzü kabarttı.

SAMUR

 

SAMUR Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü, barındırdığı dizel motor, otomatik şanzıman, pnömatik süspansiyon sistemi ve hidrolik fren sistemi ile ileri ve geri yönlerde %50 eğimde ve %30 yanal eğimde karada sürüş kabiliyetine sahiptir.

samur-syhk

Öte yandan 2 adet pompa jetinin sağladığı suda sürüş ve 360° manevra kabiliyetleri ile 2.5 m/s‘ye kadar akıntılı sularda operasyon yapabilmektedir.

Ülkemizin dışarıdan destek alınmadan tasarladığı ilk proje olan SAMUR SYHK‘nın yurt dışında herhangi bir ülkede benzerine rastlanmamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. samur-seyyar-yuzucu-hucum-koprusu TSK’nın yeni gözdesi: SAMUR Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü için yorumda bulun

    TSK’nın yeni gözdesi: SAMUR Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TSK’nın yeni gözdesi: SAMUR Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü için ilk yorumu yapabilirsin.