Türk hacker 135 yıl hapis cezası aldı!

2013 yılında sahte banka sistemleri oluşturup 11 kişinin bilgilerini çalan ve 199 yıl ceza alan Türk hacker Onur Kopçak‘ın cezasına 135 yıl daha eklendi.

Mersin’de bilişim suçu olarak kendisine açılan birçok davayla gündeme gelen Onur Kopçak, banka sistemlerini kopyalayıp giriş yapan 11 kullanıcının banka bilgilerini çalmıştı.

turk-hacker-onur-kopcak

2013 yılında yargı karşısına çıkan ve 199 yıl ceza alan Onur Kopçak‘ın cezasına devam eden davaların da sonuçlanmasıyla 135 yıl daha hapis cezası eklendi.

Şuan ceza evinde olan ve cezasına 135 yıl daha hapis cezası eklenen Onur Kopçak, mahkemeye yeni cezasıyla ilgili bir mektup yazdı. Yazdığı mektupta “Bir asır 35 yıl cezamın onanmasını talep ediyorum. Sayın başkanım, yukarıda bilgileri yazılı dava dosyanızda yargılandım. Beni yalnızca bir kez görüntülü sistemde görmekle 135 yıl hapis cezası verdiniz. Şuan sorulsa, ten rengimi bile hatırlamayacağınıza eminim. Bilişim suçlarındaki zincirleme suç hükümlerinin yetersizliği, toplumsal istikrar mı sağlıyor anlamış değilim. Verilen astronomik hapis cezalarıyla amaçlanan kazanımın ne olduğu da muammadır. Kararı hiçbir şekilde hak etmediğim halde Yargıtay kurumunda, yürürlükte olan kanun maddelerinden hareketle çözüm üretemeyeceğine dair kuvvetli olan inancım, kararı temyize gerek görmemiştir.” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. hacker-onur-kopcak Türk hacker 135 yıl hapis cezası aldı! için yorumda bulun

    Türk hacker 135 yıl hapis cezası aldı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türk hacker 135 yıl hapis cezası aldı! için ilk yorumu yapabilirsin.