Türk Telekom’dan “siber saldırı” açıklaması!

Son 10 gündür Türkiye’de interneti alt üst eden siber saldırılara ilişkin Türk Telekom‘dan bir açıklama geldi. Açıklamaya göre siber saldırılar ciddi boyutta.

Dün uzunca bir süre isbank.com.tr , garanti.com.tr ve turkiye.gov.tr gibi büyük sitelere siber saldırı nedeniyle erişim sağlanamamıştı. Konuyla alakalı açıklamada bulunan Türk Telekom yetkilisi Onur Öz, siber saldırıların ciddi rakamlara ulaştığını ve ağırlıklı olarak bankalarla birlikte devlet kurumlarının internet sitelerine saldırıldığını belirtti.

hacker-keyboard

Onur Öz yaptığı açıklamada “Saldırıların hedefi Türk Telekom değil, bankalar ve devlet kurumları, fakat Türkiye’deki kurumların birçoğu Türk Telekom’dan servis alıyor ve biz de bu saldırılardan etkileniyoruz. Bu siteler üzerinden sağlanan her türlü servisi biz sağladığımız için savunmasını da biz yapmak durumundayız.” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. turk-telekom-hack Türk Telekom’dan “siber saldırı” açıklaması! için yorumda bulun

    Türk Telekom’dan “siber saldırı” açıklaması! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türk Telekom’dan “siber saldırı” açıklaması! için ilk yorumu yapabilirsin.