Türkiye genelinde Google ve YouTube’a erişim sorunu var!

Türkiye saati ile 14:30’dan beri Google ve YouTube servislerine ülkemizde erişim sorunu yaşanıyor. Peki sorun nasıl çözülür, Google ve YouTube’a nasıl girilir?

Alphabet bünyesinde bulunan Google, YouTube, Gmail, Google Play Store gibi servislere şu sıralarda ülkemizden erişim sorunu yaşanıyor.

turkiye-genelinde-google-ve-youtubea-erisim-sorunu-var

Kullanıcılar Google, YouTube, Gmail gibi sitelere girmeye çalıştığında “502. That’s an error.” uyarısıyla karşılaşıyorlar. Standart DNS kullanan kullanıcılar Google servislerine erişemezken, VPN kullanan kullanıcılar herhangi bir sorun yaşamıyor. Bu da sorunun ülkemizde olduğunu gösteriyor.

  • Erişim sorununun sebebi belli oldu!

AA muhabiri tarafından alınan bilgiye göre Bulgaristan’daki fiber altyapıda oluşan bir arıza, bütün balkan ülkelerini etkiledi ve Google ve YouTube gibi geniş hacimli sitelere erişim bir süre kesildi.

turkiye-genelinde-google-ve-youtubea-erisim-sorunu-var2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. turkiye-genelinde-google-ve-youtubea-erisim-sorunu Türkiye genelinde Google ve YouTube’a erişim sorunu var! için yorumda bulun

    Türkiye genelinde Google ve YouTube’a erişim sorunu var! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye genelinde Google ve YouTube’a erişim sorunu var! için ilk yorumu yapabilirsin.