Türkiye’nin ilk sanal gerçeklik merkezi açılıyor!

Oyun sektörünün devleri arasında yer alan ve Türk bir firma olarak göğsümüzü kabartan Crytek, Türkiye‘de ilk sanal gerçeklik merkezini kurmada öncü oluyor.

Teknolojinin gelişmesi ve her sektöre yavaş yavaş girmesi ile sanallığın da artması bu tür bir planın gerçekleşmesi yolunda ilk adım oldu. Bu sayede gelecek adına büyük bir plan kuran Crytek, Türkiye teknolojine büyük katkıda bulunacak. Sanal gerçeklik sistemleri teknolojinin gelişmesi ile büyük gelişmelere sahne olmuştu.

crytek-ilk-sanal-gerceklik-merkezi

Ülkemizde bu konu hakkında ilk ciddi adımı atacak olan Crytek, ortaklaşa çalışmalar yaptığı Bahçeşehir Üniversitesi‘nin Galata Kampüsü‘nde bir sanal gerçeklik merkezi açacak. Türkiye’de ki VR geliştiricileri ve girişimcileri için adeta bir cennet niteliği taşıyacak olan merkezde, son teknoloji kullanılacak.

Merkezde uygulanacak olan programda her yaştan katılımcı yer alabilecek. Bu programın en güzel yanlarından olan bu özelliği, 18 yaş sınırı aranmadan daha küçük yaşlardaki insanların bu programa ilgisini geliştirme yönünde büyük bir adım olacak.

crytek-ilk-sanal-gerceklik-merkezi-2

Bu sayede daha küçük yaşlarda ilgi oluşturmaya başlayan çocuklar, ileride geliştirici olma yoluna adım atabilecekler. Ayrıca Bahçeşehir Üniversite öğrencisi de olunması gerekmiyor. Kısacası programdan her yaştan ve her yerden insan katılabilecek. Crytek kurucusu Cevat Yerli bu merkezin Türkiye’de bir ilk olacağını, ancak son olmayacağını belirtti. Bu projeye destek verecek birçok üniversiteye sahip olduğumuzun altını çizen Yerli, bu programın verilen destekler ile daha ileri safhalara taşınabileceğini söyledi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. crytek-ilk-sanal-gerceklik-merkezi-turkiye Türkiye’nin ilk sanal gerçeklik merkezi açılıyor! için yorumda bulun

    Türkiye’nin ilk sanal gerçeklik merkezi açılıyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye’nin ilk sanal gerçeklik merkezi açılıyor! için ilk yorumu yapabilirsin.