Twitter ve Facebook neden yavaş?

Birkaç saat önce Ankara‘da meydana gelen patlamanın ardından sosyal medya siteleri Facebook ve Twitter‘da yavaşlama oldu. Yavaşlamanın sebebi bu patlama mı?

Ankara‘da Genelkurmay Başkanlığı‘nın çok yakın bir bölgesinde meydana gelen patlamanın hemen ardından bazı internet sitelerinde yavaşlama meydana geldi.

Bu internet sitelerinden bazıları sosyal medya siteleri olan Twitter ve Facebook. Yavaşlamanın bilerek mi yoksa teknik bir arıza sebebiyle mi yavaşladığı bilinmiyor.

Konuyla ilgili Ekşi Sözlük‘te görüşlerini yazan yazarlar, yaşanan her terör saldırısının ardından benzer yavaşlamaların olduğunu belirterek, internet sitelerini yavaşlatmanın teknik olarak mümkün olduğunu söylediler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Semih dedi ki:

  Twitter ve Facebook zaten yavaş bir site, yani genel olarak yavaş olan siteyi tek bir haberle duyurmak yanlış, facebook’un zaman tünelinin kendine gelmesi bile bazen dakikalar alıyor..

 2. cuma dedi ki:

  facebook ve twitter falan girilmediği zaman veya yavaşladığı zaman hemen son dakika haberlerine bakarım kesin bir olay olmuş oluyor geçen de ankara da olduğu gibi mesela.

 3. Pathology dedi ki:

  Orda giden canlardan sonra twitter facebook yavaşlasa ne olur ki, bu yavaşlamanın neden olduğu merak etmiyor değildim teşekkürler paylaşım için.

 4. Cenk dedi ki:

  Özellikle twitter yavaşlıktan daha kötü durumda ilerlemiyor hiçbirşey yapmıyor. Bu tür olaylardan sonra yoğunlukmudur yoksa bilerek mi yapılıyor bende merak ediyorum.