Twitter’a GIF butonu geliyor!

Sosyal medya devlerinden olan mikro blog sitesi Twitter‘a, Android platformlar için GIF butonu geliyor! İşte Twitter’daki yeni GIF özelliği!

Son zamanlarda yaptığı yeniliklerle ön plana çıkan Twitter, şimdi de GIF butonu için çalışmalara başladı. 2015 Kasım ayında anket özelliğiyle kullanıcıların gönlünü çalan Twitter, bir kez daha memnuniyet sağlamak için GIF butonunu Android cihazlarda devreye sokacak.

Twitter'a GIF butonu geliyor

Ortaya atılan iddialara göre Twitter, GIF özelliğini aktif etmek için dünyanın en büyük GIF arşivine sahip olan Giphy ile ortak çalışacak. GIF butonu ile kullanıcılar kendi bilgisayarlarındaki GIF’leri yükleyebilecek, ya da Giphy entegrasyonu sayesinde yeni GIF‘leri indirmeden de paylaşabilecek.

Twitter’ın Android cihazlarda devreye sokacağı GIF özelliği için çalışmalar yeni başladı, aktifleşmesi için de uzunca bir süre gerekebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Meltem dedi ki:

    Facebook bu konuda daha erken davrandı. Twitter bu konu için oldukça geç kaldı. Ama yinede yapmak bir başarı, twittera renk katacaktır.

  2. yılmaz dedi ki:

    Facebook kullanıyor zaten bu özelliği. Twitter’den beklenen özellik ama mobileden gifler biraz geç açılıyor. O problemi nasıl çözecekler acaba. Ben başka sitelerden gif yapıp paylaşıyordum. Artık direk yapıp paylaşabiliyoruz.