Twitter’a video yükleme nasıl yapılır?

Twitter’a yeni gelen bir özellik, video paylaşmayı mümkün kılıyor. Bir süre önce sadece mobilden video yükleyebilirken artık web ile de video yüklenebiliyor.

Twitter Video Yükleme Nasıl Yapılır?

Twitter’a video yüklemek için mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde videoyu uygulama vasıtasıyla çekip düzenleyebilir ve bunları Twitter’a kolayca yükleyebilirsiniz. Ayrıca web üzerinden Twitter’a giriş yaparak da kolayca videolarını yükleme şansına sahipsiniz. Web üzerinden ekleme yapacakken tweet atmak için tıkladıktan sonra medya ekle seçeneğini kullanabilirsiniz. Android ya da iOS cihazlarda da Twitter mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra kolayca videoları internete yükleyebilirsiniz. Şu anda Twitter üzerinde videolarda etiketleme yapamıyorsunuz. Sadece etiketlemeyi fotoğraflarda kullanabiliyorsunuz.

 

Video Sınırları

Twitter‘a yükleyeceğiniz videolarda bazı kısıtlamalar vardır. Bu özelliklere uygun olmayan videoları Twitter’a yükleyememektesiniz. Bu özellikler ise en az 32 x 32 en fazla 1920 x 1200 çözünürlükte videolar olmalı. En boy oranı ise 1:2.39 – 2.39:1 aralığı olmalıdır. En fazla kare hızı 40 kare/sn olmalı en fazla bit hızı da 25 Mbps olmalı. Bu video sınırlarına uygun videoları Twitter’a yükleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Twitter'a GIF butonu geliyor! Twitter’a video yükleme nasıl yapılır? için yorumda bulun

    Twitter’a video yükleme nasıl yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitter’a video yükleme nasıl yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.