Twitter’da “JeansBiri” Hesabının Sahibi FETÖ’den Tutuklandı!

Sosyal medya devlerinden olan Twitter‘da, “JeansBiri” kullanıcı adıyla ün kazanan Ahmet Kemal A. FETÖ üyeliğinden tutuklandı.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da “#AkSilahlanma” hashtag’ini başlatan @JeansBiri kullanıcı adlı hesabın sahibi olan Ahmet Kemal A. hakkında İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği’nce yakalama kararı çıkarıldı ve tutuklandı.

  • FETÖ Okulunda Öğretmen

Soruşturma dahilinde hesabın sahibi Ahmet Kemal A.’nın Elazığ’da bulunan ve darbe girişimi soruşturması kapsamında kapatılmasına karar verilen FETÖ bağlantılı Özel Yavuz Selim Koleji‘nde öğretmenlik yaptığı öğrenildi.

Şüpheli öğretmen geçtiğimiz günlerde 1.6 milyon takipçili Twitter hesabı üzerinde “#AkSilahlanma” adlı etiketle bir kampanya başlatmış ve bunun üzerine ihbar edilmişti.

Ahmet Kemal A. ihbar kapsamında yakalanma emri ile tutuklandı ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan yargılanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. jeansbiri-feto-tutuklama Twitter’da “JeansBiri” Hesabının Sahibi FETÖ’den Tutuklandı! için yorumda bulun

    Twitter’da “JeansBiri” Hesabının Sahibi FETÖ’den Tutuklandı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitter’da “JeansBiri” Hesabının Sahibi FETÖ’den Tutuklandı! için ilk yorumu yapabilirsin.