Twitter’daki 140 karakter sınırı kalkıyor!

Twitter, karakteristik özelliklerinden bir olan 140 karakter sınırını kaldırma kararı verdi. Twitter’daki yeni dönem 1 Temmuz’da start alacak.

twitterdaki-140-karakter-siniri-kalkiyor

 

Sürpriz bir şekilde CEO değişikliğine gideceğini açıklayan Twitter kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir değişime de resmen duyurdu.

Platformdaki mesajlaşma bölümü DM’deki (Direkt Mesaj) 140 karakter sınırını kaldıracağını duyuran Twitter, yeniliğin 1 Temmuz’da kullanıma gireceğini açıkladı. Söz konusu değişikliğin uzun vadede tweet’leri de etkileyeceği düşünülüyor. Ancak Twitter’ın tweet’lerdeki sınırı kaldıracağına dair bir açıklama henüz bulunmuyor.

WHATSAPP’A RAKİP OLUYOR

2009 yılında kurulan ve kısa sürede dünya genelinde on milyonlarca kullanıcıya ulaşarak bir sosyal medya devi haline gelen Twitter’ın bu radikal kararının ardından WhatsApp ve benzeri uygulamaların başarısının olduğu düşünülüyor.

Kullanıcılara karakter sınırı sunmayan bu gibi mesajlaşma uygulamaları özellikle son yıllarda yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşarak sektörün devlerinin dikkatini çekmişti.

Twitter’ın kendi mesajlaşma uygulamasını yapmak yerine böyle bir yol izleme kararı aldığını belirten uzmanlar, 140 karakter sınırının kalkmasının ardından mikro blog sitesinin bu alanda ciddi bir rakip haline gelebileceği görüşünde.

TWITTER CEO DEĞİŞİKLİĞİNE GİTTİ

Mikro blog sitesinden yapılan yazılı açıklamada  Twitter’ın CEO’su Dick Costolo’nun şirketteki görevine yönetim kurulu üyesi olarak devam edeceği, platformun kurucularından Jack Dorsey’nin de Costolo’dan boşalan koltuğa oturacağı açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. twitter-da-140-karakter-siniri-kalkiyor-705x290 Twitter’daki 140 karakter sınırı kalkıyor! için yorumda bulun

    Twitter’daki 140 karakter sınırı kalkıyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitter’daki 140 karakter sınırı kalkıyor! için ilk yorumu yapabilirsin.