VLC’ye Harika Bir Güncelleme Geldi!

Video oynatıcı programları arasında güzel bir yer edinen VLC, yeni güncellemesiyle beklenen bir özelliğe sonunda kavuştu. İşte VLC güncellemesine dair detaylar.

Tüm video formatlarındaki videoları sorunsuz bir şekilde oynattığı için hemen hemen tüm bilgisayarlarda yer edinen video oynatma yazılımı VLC, teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu konuda biraz geride kalmıştı.

360 derece videoların ortaya çıkmasıyla birlikte bu özelliği desteklemeyen VLC, aldığı son güncellemeyle bunu da desteklediği videolar bünyesine katarak kullanıcıları mutlu etti.

360-derece-vdeo

VLC, 360 derece video özelliğine kavuştu.

VLC yazılımının yapımcısı olan VideoLan, 360 derece özellikli videoları oynatmak için, 360 derece videolar çekebilen kameraları üreten Giroptic şirketi ile el sıkıştı.

Güncellemenin resmi olarak kullanıcılara sunulması tahmini olarak bu ay sonunda olacak gibi görünüyor. Kullanıcılar ise oldukça kullanışlı olan VLC’nin bu güncellemesini heyecanla bekliyor.

Öte yandan VideoLan tarafından yapılan açıklamaya göre de 2017 yılından itibaren VLCOculus Rift, Google Daydream ve HTC Vive gibi cihazları da destekleyecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. vlc-360-derece-guncelleme VLC’ye Harika Bir Güncelleme Geldi! için yorumda bulun

    VLC’ye Harika Bir Güncelleme Geldi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak VLC’ye Harika Bir Güncelleme Geldi! için ilk yorumu yapabilirsin.