WhatsApp, artık BlackBerry’de yer almayacak!

Kendi işletim sistemini kullanan ve istediği hedefe tam olarak ulaşamayan BlackBerry’e bir darbe de WhatsApp’tan geldi. WhatsApp, artık BlackBerry’de olmayacak!

Dünya genelinde en çok kullanılan yazılı ve sesli mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bazı işletim sistemlerinden yazılımsal desteğini çekiyor. Bu işletim sistemlerinin başında ise BlackBerry geliyor.

Geçtiğimiz günlerde 7. yaşını ve aylık bir milyar aktif kullanıcı sayısı başarısını kutlayan WhatsApp, 2016 yılının sonunda Nokia S40, Nokia Symbian S60 ve BlackBerry için desteğine son verecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Korkmaz dedi ki:

  Whatsapp uygulaması en sevdiğim uygulamalardan birisi fakat whatsapp’ın blackberyy’den desteğini çekmesi tuhaf. Kardeşimblackberry kullanıyor ve bu kötü oldu. En azından Viber falan olsa keşke.

 2. selin dedi ki:

  çok yerinde bi karar olmuş. BlackBerry’i hala kullanan varmı ya mis gibi android telefonlar var BlackBerry kullanmak bence saçmalık olurdu

 3. timur dedi ki:

  Blackberry kullananlar için kötü haber ama şuan zaten pek çok kişi o marka cihazları kullanmıyor bildiğim kadarıyla yada ben öyle tahmin ediyorum

 4. Hamdi dedi ki:

  Blackberry hala piyasada var mı ki acaba bbm muhabbetine bir ara patladı sonrasında da tam patladı duyulmasıyla unutulması bir oldu ve zaten kullanması çok zor bir telefon bence suanda herkes iphone kullanıyor blackberry kullanan kalmamıştır..

 5. Onur dedi ki:

  Blackberry zaten geriye gidiyor birde en popüler mesajlaşma programını ortadan kaldırmaları şaka gibi. Şirketin gelişme politikası falan yok sanırım..

 6. cwlerde dedi ki:

  BlackBerry nedir ya, benim bildiğim kalmadı, eskiden iş adamlarının biraz class kesimin aldığı telefonda ama akıllı telefon, uygulama ve gelişen teknolojiye ayak uyduramadıklarından dolayı gereksiz bir cihaz oldu. Tıpkı Nokia gibi kendini helak etti, WhatsApp’da zorunda değil her modele ve her yazılıma gelişim göstermeye sonuçta buradaki eforu diğer tarafa ayırsa daha ciddi bir rakam var. Bu sebeple en doğrusunu yapmış.

 7. Semih dedi ki:

  Nokia ve symbian işletim sistelemlerinde çalışmamasını anlarım ama Blackberryleri anlayamıyorum, herhalde tüm Blackberrylerde değil eski modellerinde bu destek kesilecekdir diye umuyorum.