WhatsApp rekor kırdı: 1 milyar aktif kullanıcı!

WhatsApp‘ın yaratıcısı olan Jan Koum, yaptığı açıklamada WhatsApp‘ın aylık aktif kullanıcı sayısının 1 milyara ulaştığını belirtti.

Facebook‘un satın aldığı ve her gün geliştirmekte olduğu WhatsApp, kırılması zor bir rekora imza attı. WhatsApp‘ın kurucusu olan Jan Koum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada WhatsApp‘ın Facebook Messenger‘ı geçerek aylık aktif kullanıcı sayısının 1 milyara ulaştığını açıkladı.

 

Bilindiği üzere Facebook Messenger‘in aylık aktif kullanıcı sayısı 800 milyona yeni ulaşmıştı. Öte yandan Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla WhatsApp‘ın başarısını kutladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. mithat dedi ki:

  vAY BE BU kadar kullanıcı kitlesi ne büyük reklam networku oluşturmuştur. whatsapp’ın yaygınlaşmasında emegi geçen tüm istihbarat servisleri ile onların en büyük destekçisi medya kurumlarına kim teşekkür etmek ister?

 2. cwlerde dedi ki:

  İnternet piyasasını tekel gibi kullanmayı hedefliyorlar ve WhatsApp, facebook, instagram ne varsa satın alıyorlar. birini kullanmıyorsan muhakkak diğerini kullanıyorsun ve tüm dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğu bu kullanıma dahil. Şahsi bilgiler ve görüşmeler buna benzer tüm 3. şahısa ulaşması sıkıntı olabilecek detaylar bu adamların elinde var. Bu işin sonu ne olur bilmem ama tahminim hiç iyi bir yönde gitmediği şeklinde…

 3. Ferhat dedi ki:

  Zaten faceden daha çok kullanıyoruz bu Whatsapp programını. Her ay yeni yeni özellikler çıkarıyorlar. Son çıkacak özellik galibe görüntülü arama özelliği olacak. Çıkarsa daha mükemmel olur. Dört gözle bekliyorum…

 4. aziz dedi ki:

  bir milyar ne demek çok büyük rakam baya bir kitleme ulaşmak ne kadar güzel ama yabancılar yapabiliyor bizimkiler neden yapamıyor anlamadım aslında en iyisini yaparlar

 5. Mert dedi ki:

  Whatsapp bütün gençlerin bütün iş adamlarının hatta çoğu yaşlı insanın bile kullandığı hatta kullanmak zorunda kaldığı en çok kullanılan başarılı bir uygulamadır bu başarıyı hak ediyordu bence.