WhatsApp sorun yaratan kullanıcıları banlayacak!

Dünya genelinde en çok kullanılan yazılı ve sesli mesajlaşma uygulaması WhatsApp, artık sorun çıkaran ve rahatsız edici kullanıcıları uygulamadan banlayacak.

Ortaya atılan bu yeni habere göre WhatsApp‘ta bir kişiyi rahatsız edici davranışlarda bulunursanız WhatsApp, sizi uygulamadan kalıcı olarak banlayabilir.

Facebook‘un geçtiğimiz yıllarda satın aldığı WhatsApp, bu yeniliği kullanıcıların güvenli ve rahatsız olmayacak bir ortamda iletişim kurması için devreye sokacağını bildirdi.
Sorun yaratan kullanıcılara ilk kabahatinde geçici bir banlama tanıyacak. Bu süre bittikten sonra kullanıcı aynı hareketi tekrarlarsa kalıcı olarak WhatsApp’tan banlanacak. Yani kullanmış olduğu numarayla bir daha WhatsApp kullanamayacak.

Sistem gayet güzel fakat bir kötü tarafı da, WhatsApp‘taki kullanıcıları şikayet eden bir topluluk oluşması işleri çığrından çıkarabilir. Kullanıcılar arkadaşlarını ve tanıdıklarını şaka anlamında banlatmak isteyebilir ve bu özelliği suistimal ederek boş yere banlatmış olabilir.

Bunun için herhangi bir önlem alınacak mı bilinmiyor ama bu özelliğin çok tartışma yaratabileceğini şimdiden buraya yazalım 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Cemre dedi ki:

  Eğer gerçekleşirse çok güzel bir sistem yapıyorlar. Düzgün kullanmayan fazla kişi var ama eğer banlanma sistemi gerçekleşirse biz türkler olarak bunada çözüm buluruz gibi geliyor bana

 2. adem dedi ki:

  bu özellik gerçekten çok iyi olmuş bu sayede insanlar daha iyi davranır ve gerektiği gibi olduğu gibi konuşmalarını gerçekleştirir.

 3. Okan dedi ki:

  Sonunda güzel bir haber geldi. Facebook’ un Whatsapp’ ı satın almasından sonra yaptığı güzel uygulamalardan bir tanesi. Umarım sadece söylenti değildir.

 4. asaf dedi ki:

  WhatsApp üzerinden rahatsız edeni banladığında bir daha o telefon numarası ile WhatsApp kullanılamayacaksa caydırıcı olabilir. Fakat bir WhatsApp hesabının banlanması için sadece bir şikayet yeterli olacak mı burası çok önemli… Sonuçta grup arkadaşların ile önceden birisini kafaya almak için şikayet etmen ile bir hesabı kapatabilme gücün olabilecek mi? Var ise bu iş sıkıntı çıkarır…

 5. Çetin dedi ki:

  Daha önce whatsappta ban tarzı bir şey olduğunu duymamıştım fakat bu şekilde sorun yaratan kullanıcılar var ise tabikide onları uygulamadan uzaklaştırmak en doğru karar olacaktır diye düşünüyorum.

 6. Çağlar dedi ki:

  Böyle bir özellik gerçekten gerekiyordu. O kadar çok sapık var ki ortada bana bile danananlar oldu. Bayan arkadaşlarımıza Allah’tan sabır diliyorum. Bu özellik umarım kısa sürede gelir. Güzel olacağını düşünüyorum.

 7. Aykut dedi ki:

  Umarım bu haber doğrudur. Bizim insanımız bir çok şeyi düzgün kullanmadığı için her güzel özelliğin kötü kısımlarından faydalanıyor yada insanları mağdur ediyorlar, umarım doğrudur?