WhatsApp, Yeni Güncellemeyle Hikayeler Özelliğine Kavuşuyor!

Snapchat ile hayatımıza giren “Hikayeler“, şimdi de WhatsApp‘a geliyor! Peki WhatsApp Hikayeler nedir, WhatsApp Hikayeler nasıl kullanılır? İşte tüm detaylar…

WhatsApp, Hikayeler özelliği için 2016’nın Kasım ayından beri çalışmalar sürdürüyordu. Kısıtlı bir kullanıcı topluluğu tarafından test edilen özellik, bugün itibariyle Android, iOS ve Windows Phone kullanıcılarına eş zamanlı olarak güncellemeyle sunulacak. Peki WhatsApp Hikayeler özelliği nedir?

WhatsApp Hikayeler Nasıl Kullanılır?

Snapchat ve Instagram‘da olduğu gibi kullanımı oldukça basit olacak olan Hikayeler, yeni güncellemeyle herkese sunulacak. Yeni güncellemede alttaki menü sütununa “Durum (Status)” menüsü eklenecek ve bu menüde hikayeler sergilenecek.

whatsapp-hikayelerHikayeler özelliği ile tıpkı Snapchat ve Instagram‘da olduğu gibi oldukça basit bir şekilde fotoğraf, video veya bumerang çekerek efektler veya basit eklemelerle paylaşarak kullanılıyor.

whatsapp-hikayeler-ozelligi

Yapılan paylaşımlar aynı Snapchat ve Instagram’da yer aldığı gibi 24 saat sonra otomatik olarak siliniyor. Aynı zamanda WhatsApp’ın Hikayeler özelliği için yeni bir gizlilik ayarı da yer alacak. Tıpkı WhatsApp profil fotoğrafınızda seçebildiğiniz gibi, hikayelerinizi de kimin görüp göremeyeceğini seçebiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. whatsapp-hikayeler-nedir WhatsApp, Yeni Güncellemeyle Hikayeler Özelliğine Kavuşuyor! için yorumda bulun

    WhatsApp, Yeni Güncellemeyle Hikayeler Özelliğine Kavuşuyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp, Yeni Güncellemeyle Hikayeler Özelliğine Kavuşuyor! için ilk yorumu yapabilirsin.