WhatsApp’a Görüntülü Arama Özelliği Geliyor!

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a, görüntülü arama özelliği nihayet geliyor. İşte WhatsApp görüntülü arama özelliğine dair detaylar..

WhatsApp görüntülü arama

WhatsApp görüntülü arama özelliği ne zaman gelecek?

WhatsApp, uzunca bir süredir gelen “görüntülü arama özelliği” taleplerine nihayet resmi sitesi üzerinden yanıt vererek kısa bir zaman içerisinde görüntülü arama özelliğinin kullanıcılara sunulacağı müjdesini verdi.

whatsapp-goruntulu-arama

WhatsApp Görüntülü Arama

Yeni gelecek olan WhatsApp görüntülü arama özelliği ile kullanıcılar birbirleriyle canlı olarak görüntülü görüşebilecek. Görüntülü arama özelliği ilk olarak Brezilya ve Hindistan gibi yoğun nüfuslu ülkelere sunularak test edilecek. Özelliğin eksiklikleri ve hataları giderildikten sonra tüm dünyaya aynı anda sunulacak.

WhatsApp’ın resmi sitesinden konuyla ilgili yaptığı açıklamada “WhatsApp’taki amacımız her zaman, mümkün olduğunca çok insanın arkadaşlarıyla, aileleriyle ve değer verdikleri kişilerle iletişimde kalmalarına yardımcı olmak olmuştur. Bu da; basit, kullanımı kolay ve nerede olursa olsun erişilebilir bir ürün yapmak demektir. İşe mesajlaşma ve Grup Sohbeti ile başladık. Sonra sesli arama özelliğini, binlerce cihaz ve platform kombinasyonunda tüm dünyada çalışabilecek şekilde devreye soktuk.

Bugün, insanları birleştirme çabalarımızın bir sonraki adımını, WhatsApp görüntülü arama özelliğini duyurmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde, bir milyardan fazla WhatsApp kullanıcısı, Android, iPhone ve Windows Phone cihazlarda görüntülü arama yapabilecek.

Kimi zaman sadece sesin ve yazının yetmediğini bildigimiz için bu özelliği uygulamamıza ekliyoruz. Torununuzun ilk adımlarına tanıklık etmenin veya yurt dışında okuyan kızınızın yüzünü görmenizin yerini hiç birşey alamaz. Ayrıca, bu özellikleri herkesin kullanabileceğine emin olmak istedik, sadece en pahallı yeni telefonları alabilen kişilerin veya en güçlü hücresel bağlantıların olduğu ülkelerde yaşayanların değil.

Yıllardır kullanıcılarımız görüntülü konuşma özelliği talebinde bulunuyor, nihayet bu özelliği tüm dünyaya sunmanın heyecanını yaşıyoruz. WhatsApp’ı kullandığınız için teşekkür ederiz, hizmetimizi geliştirmek için her gün tüm enerjimizle çalışmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. whatsapp-goruntulu-arama-ozelligi WhatsApp’a Görüntülü Arama Özelliği Geliyor! için yorumda bulun

    WhatsApp’a Görüntülü Arama Özelliği Geliyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp’a Görüntülü Arama Özelliği Geliyor! için ilk yorumu yapabilirsin.