WhatsApp’ta mavi tik olmadan mesaj okuma nasıl yapılır?

WhatsApp‘ın kullanıcılar tarafından en beğenilmeyen özelliği olan mavi tik, yazılan mesajın görüldüğünü ifade ediyor. Peki mavi tik olmadan mesaj nasıl okunur?

Geçtiğimiz günlerde yılda 1 kere aldığı hizmet bedelinden de vazgeçerek tamamen ücretsiz olan dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süre önce getirdiği görüldü özelliğiyle kullanıcılarını üzmüştü.

Gelen mesajı gördüğünüz an karşı tarafın WhatsApp‘ın mavi tik özelliğiyle mesajı size yazan kişi okuduğunuzu anlıyor. Birçok kullanıcı bu özellikten şikayetçi ve mavi tik olmadan mesaj okuma yöntemleri ortaya çıktı.

1- WhatsApp’ta okundu onayını kapatma;

whatsapp-mavi-tik-olmadan-mesaj-okuma-yapma

WhatsApp‘ta Ayarlar > Hesap > Gizlilik adımlarını kullanarak Okundu bilgisi‘ni kapattığınızda karşı taraf sizin mesajı okuduğunuzu anlamayacak. Fakat bu ayarı kapattığınızda siz de bir başkasının mesajı okuyup okumadığını göremeyeceksiniz.

2- Bildirim çubuğundan mesaj okuma;

whatsapp-mavi-tik-olmadan-mesaj-okumak

WhatsApp bildirimleriniz açıksa, telefonunuza mesaj geldiğinde bildirim çubuğundan gelen mesajı okuyabiliyorsunuz. Böylece WhatsApp‘a girmediğiniz için karşı tarafa okundu bilgisi olarak mavi tik işareti gitmemiş oluyor.

3- Uçak modu;

whatsapp-mavi-tik-olmadan-mesaj-okuma

Telefonunuza WhatsApp‘tan bir mesaj geldi fakat bu mesajı okuyarak mavi tik yapmak istemiyorsunuz ve mesaj bildirim çubuğunda okunamayacak kadar uzun. Bu durumda telefonunuzu uçak moduna alarak tüm bağlantılarını kesebilirsiniz ve uçak moduna aldıktan sonra WhatsApp‘a girip mesajı okuyabilirsiniz. Karşı tarafa herhangi bir okundu bilgisi gönderecek bağlantınız olmadığı için de mavi tik işareti olmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Emrah dedi ki:

    Bilgi için teşekkürler gerçekten çok işime yaradım su mavi tık cıktı cıkalım biton baş ağırsına sebep olmuştu sayenizde kurtulacağım bu durumdan 🙂

  2. Fatih dedi ki:

    Gerçekten faydalı bir konu olmuş açıkçası ben bilmiyordum. Anlattıklarınızı adım adım takip ederek hallettim, teşekkürler.