Wi-Fi sinyalini güçlendirmek için 5 yöntem!

İnternetin hayatımıza girmesiyle her yerde ve evimizde Wi-Fi ağları mevcut. Peki Wi-Fi sinyali nasıl arttırılır? İşte Wi-Fi sinyali güçlendirmek için 5 yol!

  • Modeminizi en uygun noktaya yerleştirin.

Modeminizi bilgisayarınızı veya mobil cihazlarınızı sık sık kullandığınız yerlere yakın bir yere kurun. Aynı zamanda ev içinde kullandığınız diğer elektronik cihazlara yakın tutmayın (mikrodalga fırın vs..). Böylece Wi-Fi sinyaliniz güçlenecek ve kopmalar yaşanmayacaktır.

  • Daha güçlü bir anten tercih edin.

Wi-Fi modemlerde kullanılan antenlerin sinyal güçleri birbirinden farklıdır. Wi-Fi modem satan yerler genelde düşük sinyal veren kalitesiz antene sahip modemler satarlar. Eğer Wi-Fi sinyali arttırmak istiyorsanız mutlaka kaliteli bir modem tercih edin.

  • Wi-Fi güçlendiricileri kullanın.

Eğer geniş bir dairede yaşıyorsanız ve modeminiz her odaya yeterli sinyali veremiyorsa, modeminizin az sinyal verdiği noktaya biraz yakın bir yere takıp kullanacağınız Wi-Fi sinyal güçlendiricisi ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

  • Sinyalinizi kendiniz arttırın.

İnternette bulunan ve alüminyum ile yapılan yapay antenler ile Wi-Fi sinyali güçlendirebilirsiniz. Bu işlem hem düşük maliyetli hem de alternatif bir çözüm olacaktır. Arttırılan Wi-Fi sinyali ile hız olarak çok bir etki etmese de en azından kopmalar engellenecektir.

  • Şifrenizi belirli aralıklarla yenileyin.

Kablosuz ağınızda kullandığınız şifreyi belirli aralıklarla değiştirmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede son zamanlarda artan şifre kırıcı yazılımlardan da kurtulmuş olursunuz. Şifrenizi ayda 1 kere yenilemeniz tavsiye edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. wi-fi-sinyalini-guclendirmek-icin-5-yontem Wi-Fi sinyalini güçlendirmek için 5 yöntem! için yorumda bulun

    Wi-Fi sinyalini güçlendirmek için 5 yöntem! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Wi-Fi sinyalini güçlendirmek için 5 yöntem! için ilk yorumu yapabilirsin.