Windows 10 virüsüne dikkat!

E-posta yoluyla Windows 10’u bedava yükleyebileceğinizi belirten bir posta alırsanız sakın aldanmayın.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows’un son sürümü olan Windows 10’u yayınlamıştı ve şuanda dünya üzerinde milyonlarca PC’lerde kurulu bir şekilde faaliyet gösteriyor.

Ancak bazı kötü abiler, bu durumu fırsat bilerek dolandırma yöntemlerini oluşturmuş bile. Attıkları sahte maillerle kullanıcılara Windows 10’a ücretsiz yükseltme vaad ediyorlar.

windows-10-mail-sahte

Cisco Systems‘in blog sayfasındaki yazıda, Windows 10’a aniden geçiş yapan kullanıcıları nasıl tuzağa düşürdüğünü anlatan bir yazı paylaştı. Yazı içeriğinde kullanıcıları kandırmak amacıyla atılan sahte e-posta’da Windows 10 kurulum dosyası olduğu iddia edilen .zip dosyası mevcut. Kullanıcılar bu .zip dosyasını indirip açtığı anda bilgisayardaki bütün veriler şifreleniyor ve 96 saat içerisinsde ödeme yapılmadığı takdirde şifreli dosyaların açılmayacağı dolandırıcılar tarafından bildiriliyor.

Windows 10 gelmesiyle birlikte kullanıcılar oldukça heyecanlı. Bu dolandırıcılarda kullanıcıların bu heyecanından faydalanıyor ve aceleci bir şekilde karar vermelerini sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows 10 virüsüne dikkat! için yorumda bulun

    Windows 10 virüsüne dikkat! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10 virüsüne dikkat! için ilk yorumu yapabilirsin.