WordPress’te JS ve CSS sıkıştırması nasıl yapılır?

İnternet sitesi olanların en çok yakındığı sorun site hızıdır. JS ve CSS‘nin büyüklüğü siteyi yavaşlatır. Peki Wordress’te JS ve CSS sıkıştırması nasıl yapılır?

WordPress’te site hızlandırma ve tema hızlandırma için tavsiye edilen en önemli şey de optimizasyondur. Birçok site resim optimizasyonu kullanıyor fakat bazı siteler resim optimizasyonunun yanında JS ve CSS sıkıştırmasını ihmal ediyor.

Bu ihmal de sitenin ağırlaşmasına neden oluyor. Hiçbir ziyaretçi yavaş bir sitede gezinmek istemez. Hal böyle olunca da sitenin hiti düşüyor. WordPress kullanan kullanıcılar da JS ve CSS optimizasyonunun nasıl yapılacağı hakkında pek bilgi sahibi değil.

wordpress-site-hizlandirma-jss-cs-sikistirma-optimizasyon

WordPress’te JS ve CSS sıkıştırması yapmak için yapmamız gereken işlem çok basit. Gzip adlı eklentiyi indirip kurmanız ve daha sonrasında aktifleştirmeniz bu işlem için yeterli oluyor. Eklenti, sunucunuzda bulunan JS ve CSS dosyalarını tek bir dosyada bir araya getirerek fazla dosyaların kalkmasını sağlıyor. Böylece sitedeki sorgu sayısı azalıyor ve sayfa açılış hızları doğrudan artıyor.

Eklentiyi indirmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. wordpress-site-hizlandirma-jss-cs-sikistirma-optimizasyon-yapma WordPress’te JS ve CSS sıkıştırması nasıl yapılır? için yorumda bulun

    WordPress’te JS ve CSS sıkıştırması nasıl yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WordPress’te JS ve CSS sıkıştırması nasıl yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.