Yahoo batıyor!

İnternetin 2000’li yılların devi olan Yahoo, birçok departmanını kapatmış ve kötü gidişatını sürdürüyordu. Bugünlerde ise Yahoo’nun satılması gündeme geliyor.

Bir zamanların internet devi olan Yahoo‘nun durumunun kötü olduğu biliniyordu fakat artık durum iyice ciddiye gitmeye başladı.

Son zamanlarda ne yazık ki sadece departmanları kapatma, işten çıkarma gibi konularla gündeme gelebilen Yahoo, daha da kötü bir süreçle baş başa. 2015’in son çeyreğinde 4.3 milyon dolar zarar eden Yahoo, önümüzdeki günlerde yemek, sağlık, ebeveyn, üretim, seyahat, otomobil ve emlak portalları ofislerine kilit vuracak.

Öte yandan Yahoo, sadece kapattığı departmanlarla kalmayıp aynı zamanda şirketin %15‘lik bir hissesini satışa sunacak. Yahoo‘dan hisse satın almak için ise Goldman Sachs, JP Morgan, PJT ve Alibaba‘nın ilgilendiği söylentiler arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Fatih dedi ki:

  Bir zamanların en iyi internet şirketiydi ne duruma gelmiş. Gerçekten çok üzüldüm. Şuan google ve facebook en iyi şirketler olmuş. Haliyle yavaş yavaş diğer küçük internet şirketleri kapanıyor. Yahoo’da çok fazla kendini geliştirmedi o yüzden batıyor.

 2. Semih dedi ki:

  Yahoo’yu en son 2005 yılında kullanmıştım, var olan yapısını hiçbir şekilde yenilemedi ve bir zamanlar google’ın rakibi olarak bildiğimiz yahoo şuan genel bir blogla bile baş edemez seviyede.. kendileri kaybetti

 3. Mahmut dedi ki:

  Bildiğim kadarıyla Yahoo, Google’den önce kurulmuş olan arama motoru ancak google öyle bir konuma geldi ki arama motorları arasında tek geçiliyor önümüzdeki 10 yıllık süreç için tahtını koruyacağı da kesin gözüyle bakılıyor. Yahoo’nun da iyi yerlere gelmesini isterdim, kendi geliştirmek, yenilemek adına bir şey yapmadı.

 4. cwlerde dedi ki:

  kurulduğu günden beri kayda değer bir gelişme ve aktiflik gösteremeyen, ilk günlerden bu yana yenilgiyi bir nevi kabul etmiş olan bu Yahoo’nun bu zamana kadar dayanması bile bir mucize, çünkü bu adamların bu internet alemi geliştiğinde isimlerinden söz ettirecek bir şeyler yapmaları gerekirdi…

 5. Gökhan dedi ki:

  Az dan az çoktan çok gidermiş, yahoodan da çok gidiyor. Gerçekten Google ye meydan okuyabilecek düzeyde değildi kendini geliştiremedi ve batıyor..

 6. ahmed dedi ki:

  bana kalırsa kısa zaman içerisinde batmaz ama hiç belli olmaz ya tam batar yada bir bakmışsınız herkesi sollamıştır. bu yüzden ne olacağı belli olmaz

 7. Hakan dedi ki:

  2000’li yılların başında gerçekten çok iyiydiler, hala yahoo uzantılı mail hesabımı kullanmaya devam ediyor. Ama bir google gibi ileriye gidemediler ve kendilerini geliştiremediler beklenen bir son oldu.

 8. abdullah dedi ki:

  Yahoo zaten fazla kullanan yok kendini yenilemeyen yenilik yapmayan ama zaten her şeyin bir sonu var. yahoo da diğeleride gün gelecek bitecek

 9. Şükrü dedi ki:

  Vay be inanasım gelmedi gerçekten ama yahoo’yu artık kullanan kaldımı diye düşünüyorum da sanmıyorum eskisi kadar kullanıldığını çok geride kaldılar kendilerini unutturdular..

 10. yahya dedi ki:

  Yahoo’ nun bu zamana kadar dayanabilmesi bile bence büyük bir başarıdır. Çok büyük bir şirket ve karşısında Google gibi bir dünya devi var. Yandex gibi bölgesel olarak da yöneliş yapamadıkları için sanırım sonunda kepenkleri indirecekler.