Yahoo Kullanıcı Bilgilerini İstihbaratla Paylaşmış!

Dünya genelinde büyük bir irtibata sahip olan Yahoo, ortaya çıkan bu gerçekle büyük bir itibar sarsıntısıyla baş başa. Yahoo kullanıcı bilgilerini istihbarata vermiş.

Yabancı haber kaynaklarından ortaya çıkan bilgilere göre Yahoo, kullanıcılarının göndermiş olduğu tüm postaları özel bir yazılımla inceliyor ve tehlikeli görülen kısımları ABD istihbaratına servis ediyor.

Yahoo ise ortaya çıkan bu iddia ile ilgili “Yahoo kanunlara uyan bir şirkettir ve ABD yasalarına da uyacaktır.” şeklinde bir açıklama yaptı. Yahoo’nun bu konuda patlak vermesiyle dev şirketlerden olan Facebook, Microsoft, Google ve Twitter kullanıcılarının gizlilik konusunda endişe edebileceklerini düşünerek birbirlerine yakın bir açıklama yaparak “Kullanıcılarımıza ait hiçbir bilgiyi hiçbir kişi veya kuruluşla paylaşmıyoruz.” diyerek kullanıcılarına derin bir oh çektirdi.

Bakalım pazarda itibarını hacklenme olayından sonra itibarını iyice düşüren Yahoo, bu durumun altından kalkabilecek mi ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yahoo-istihbarat Yahoo Kullanıcı Bilgilerini İstihbaratla Paylaşmış! için yorumda bulun

    Yahoo Kullanıcı Bilgilerini İstihbaratla Paylaşmış! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yahoo Kullanıcı Bilgilerini İstihbaratla Paylaşmış! için ilk yorumu yapabilirsin.