YouTube’da bağış sistemi artık aktif!

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube‘da artık bağış sistemi sayesinde video izleyicileri, videoyu yükleyen kişilere bağış yapabilecek.

Birkaç ay önce söylenti olarak bahsettiğimiz YouTube‘un bağış sistemi, artık aktif durumda. Gelen bu bağış sistemi sayesinde YouTube‘a video yükleyen birisinin hesabına para yatırılabilecek ve onu maddi yönden destekleyebileceğiz.

Bazı kaynaklardan alınan bilgilere göre YouTube, bu sistemi Twitch‘e rakip olmak için ve YouTube Gaming‘in kullanılmasını arttırmak için devreye sokmuş.

YouTube'da bağış sistemi artık aktif!

Bu özelliğe tip jar (yani bağış kavanozu) adını veren YouTube, bu özellikle kullanıcı sayısını arttırmayı ve YouTube Gaming‘i geliştirerek Twitch‘e rakip olmayı planlıyor.

Yapılan bağışlardan da Google‘ın kazancı sadece %5 kadar. Bu %5‘ten ayrı olarak da 0.21 dolar ulaştırma ücreti kesiliyor. Yani örnek verirsek bir YouTube video yükleyicisine 10 dolar bağışladığımızda kullanıcı 9.29 dolar kazanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YouTube’da bağış sistemi artık aktif! için yorumda bulun

    YouTube’da bağış sistemi artık aktif! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YouTube’da bağış sistemi artık aktif! için ilk yorumu yapabilirsin.