Youtube’dan nasıl para kazanılır?

Youtube’a yüklediği videolar sayesinde büyük paralar kazanan insanlar olduğu ile ilgili haberleri duymuş ve bu işe heves etmiş olabilirsiniz.

Biz de size Youtube’dan nasıl para kazanılır konusunda bazı ipuçları vererek yolunuzu çizmenizde yardımcı olmak istedik.

  • İnternet âleminde çok ilgi çeken konuları içerir bir video koleksiyonuz olabilir, bunları Youtube’a yükleyerek para kazanabileceğiniz gibi uzmanlığınız olan bir konuda da videolar çekerek kazanca çevirmeniz mümkün olabilir. Uzmanlık gerektiren konularda çekilen videoların farklı dillere çevrilerek yayınlanmasının izlenirliği arttırdığını unutmayın ve hedeftercume.com/tıbbi-tercume gibi tıp dâhil en zor konularda bile tercüme deneyimi olan sitelerden ve kuruluşlardan yararlanın.
  • Youtube’dan para kazanmanın da kolay olacağını zannetmemelisiniz elbette. Youtube’a yüklediğiniz videolarla ciddi paralar kazanmayı kafaya koymuşsanız zamana, kararlılığa ve çok sıkı çalışmaya ihtiyacınız olacak. Youtube’da yayınlanan videoları izleyip ne tür içeriklerin daha çok ilgi çektiği ile ilgili bir araştırmayla işe başlamak, kendi yolunuzu çizmenizde yararlı olabilir. Farklı dillerdeki videoları bile bıkmadan izlemeli, özellikle Rus kullanıcılar tarafından yüklenen videoların popülerliğini göz önünde bulundurarak gerektiğine Rusça tercüme konusunda destek almalısınız.
  • Youtube’dan videolarınızla para kazanmaya başlamadan önce Youtube ortağı olmanız yani yüklediğiniz içeriklere Google reklamlarının yerleştirilmesine izin vermeniz gerekecektir. Youtube’da yayınladığınız içeriklerde hak sahibi olmak için Youtube’un kullanım ilkelerini kabul etmeniz de bir diğer gereklilik. Telif haklarını ihlal eden uygulamalar gibi, küfür ve hakaret içerikli yorumlar da hesabınızın itibarını eksilteceğinden yayınladığınız içerikler kadar, diğer paylaşımlarınıza ve yorumlarınıza da özen göstermeniz önemlidir.
  • Youtube hesabınızı açıp kullanım koşullarını kabul ettiğinizi belirttikten sonra hesabınız aktif hale gelecek ve “Videolardan Para Kazan” bölümü açılacaktır. Hedef para kazanmak olduğuna göre elbette hemen bu butona tıklayacaksınız ve açılan ekrandan videolarınızda hangi tür reklamların yer almasını istediğinizi seçeceksiniz.
  • Yüklediğiniz videolara yerleştirilecek reklamları seçerken içeriği düşünerek karar vermeniz doğru olacaktır. Örneğin Arap ülkelerinde ilgi çekeceğini düşündüğünüz bir video yüklediğinizde https://www.hedeftercume.com/arapca-tercume/ hizmetlerinden yararlanarak videonun izlenirliğini arttırabileceğiniz gibi o kültüre has ürün ve hizmetleri tanıtan reklamları seçmeniz de videolarınızın izlenirliğini olumlu yönde etkileyecektir.
  • Ödemeler konusunda ise aklınızda bulundurmanız gereken konu; alt limitleri doldurmadan ödeme yapılmadığı. Alt limiti bir ay içinde dolduramamanız halinde biriken paranız bir sonraki aya ve belki daha sonraki aya aktarılabilir. Biz elbette o kadar beklemenize gerek kalmadan hızla para kazanmanızı diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. youtubedan-para-kazanma Youtube’dan nasıl para kazanılır? için yorumda bulun

    Youtube’dan nasıl para kazanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Youtube’dan nasıl para kazanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.