YouTube’un canlı yayın uygulaması Gaming yayınlandı!

YouTube’un canlı yayın yapılmasını sağlayan Gaming platformu açıldı.

Oyun sektörünün hızla gelişmesiyle birlikte artan oyuncu sayısı, Twitch gibi canlı yayın sitelerinin de ilgi görmesini sağlıyor.

YouTube-Gaming-4

YouTube da, Twitch gibi canlı yayın platformlarının tutması üzerine rakip olarak canlı yayın platformu YouTube Gaming‘i resmen aktif hale getirdi.

Platform yeni açılmasına rağmen birçok yayıncıya ve yayına sahip. Twitch‘den farklı olarak platforma YouTube hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Kullandığınız hesap türüne göre, arama ve izleme geçmişlerinize göre YouTube, nelerin dikkatinizi çekebileceğini ve neleri beğeneceğinizi tahmin ederek size o tür videoları ve kullanıcıları sunuyor.

 

Sitedeki bir diğer özellik ise Trending Games bölümü. Bu bölümde de canlı yayınları ve YouTube üzerinde en çok videosu bulunan oyunları listeliyor. Bir oyunu seçtiğinizde ise o oyunla ilgili hem canlı yayın yapan kullanıcılarla karşılaşıyorsunuz hem de videolara ulaşabiliyorsunuz. Canlı yayınların olduğu videolar LIVE olarak da belirtiliyor.

 

An itibariyla sitede bulunan Trending Games oyunları; Five Nights at Freddy’s 4, Life Is Strange, Call of Duty: Black Ops III, Madden NFL 16, NBA 2K16, Super Mario Maker, Rare Replay, FIFA 16, Mafia III ve Until Dawn.

Sitenin tasarımı ise Xbox menüsüne benziyor. Sitenin her bölümünde farklı seçenekler ve erişim butonları bulunuyor. Basit bir internet sitesinden daha çok bir oyun platformuna benzemesi adeta kuruluş amacına da uymuş.

YouTube-Gaming

Bakalım YouTube Gaming, PewdiePie ve Markiplier gibi liderler tarafından tercih edilecek mi göreceğiz. YouTube Gaming‘e buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YouTube-Gaming YouTube’un canlı yayın uygulaması Gaming yayınlandı! için yorumda bulun

    YouTube’un canlı yayın uygulaması Gaming yayınlandı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YouTube’un canlı yayın uygulaması Gaming yayınlandı! için ilk yorumu yapabilirsin.