Zuckerberg’in çılgın hayali: 5 MİLYAR Facebook kullanıcısı!

Facebook’un 12. yaş kutlaması için düzenlenen organizasyonda konuşan Mark Zuckerberg, hedefinin 2030‘da 5 milyar Facebook kullanıcısı olduğunu belirtti.

Facebook’un 12. yaşını kutlamak için yapılan etkinlikte açıklamalarda bulunan Mark Zuckerberg, hedefinin 2030 yılında 5 milyar Facebook kullanıcısına sahip olmak olduğunu söyledi.

Zuckerberg'in çılgın hayali 5 MİLYAR Facebook kullanıcısı

Birleşmiş Milletler raporuna göre 2030 yılında dünya nüfusu 8,5 milyar olacak. Zuckerberg de 5 milyar kullanıcıyı hedefliyor. Yani bunun anlamı dünyanın yarısının Facebook kullanması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Kemal dedi ki:

  Bu rakama bence ulaşılması mümkündür. Şuan ki facebook kullanıcı sayısı 1.59 milyar. 2015’in son çeyreğinde geliri ise 5.84 milyar dolar. Böylesine büyük ve görkemli bir sosyal ağın bundan sonra reklama ihtiyacı yok kesinlikle, zaten reklam kendisi dönecektir. Tek yapmaları gereken kullanıcı deneyimi için her zaman daha iyi hale getirmeye çalışmak ”geliştirmek”.

 2. Yunus dedi ki:

  Çok da çılgın değil bence. Bu kadar potansiyeli varken yapılabilir ulaşılabilir bir rakam. Biraz daha fazla kullanıcıya hitap etmesi lazım sadece. Biraz inovasyon yaparsa neden olmasın?

 3. yavuz dedi ki:

  o zamana kadar eğer dünyada insan kalırsa 5 milyara ulaşır : ) kapımızda ve dünyada çok büyük savaşlar olacak bırak 5 milyarı artık bilgisayarlar bile olmaz.

 4. cwlerde dedi ki:

  Gece olsun, gündüz olsun bu adamın sitesi böyle gelişip böyle gezdirirse 5 milyar da yapar. Nüfus yetsin 10 milyar da yapar. Artık babannem yaşındaki teyzeler Facebook üzerinden arkadaşları ile görüşüyor ve paylaşıma giriyor. O sebeple bu hayal olur gibi geliyor…